Časopis Válka REVUE nově také pro tablety a mobilní telefony

Válka REVUE pro tablet
Speciální verze Válka REVUE je přizpůsobena displejům mobilních telefonů a tabletů a je doplněna o řadu multimediálních prvků. V čísle 5/2014 se věnujeme mimo jiné operaci Zimní bouře, kdy se Němci pokusili vyprostit z obklíčení u Stalingradu

Časopis Válka REVUE se v roce 2010 stal prvním military magazínem vydavatelství Extra Publishing. Více než 40 tisíc čtenářů v něm každý měsíc nachází čtivé, a přitom historicky přesné články o bitvách, taktice, vojácích nebo zbraních od napoleonských válek až po současnost.

Čtyřikrát do roka navíc vychází stostránkový Speciál, který je vždy zaměřeno na jedno konkrétní, do hloubky zpracované téma. Nejbližší speciál vyjde 9. května a věnován bude vylodění Spojenců v Normandii v červnu 1944.

„Elektronické verze je naším krokem směrem k budoucnosti – je připravena speciálně pro dotykové displeje tabletů a chytrých telefonů a umožňuje přidávat i obsah navíc: videa, zvuky, nebo třeba fotogalerie,“ říká Vít Šebor, vedoucí sekce military časopisů. „Každé tabletové vydání navíc obsahuje jako dárek bonusový článek navíc.“
 
Aplikace pro čtení Válka REVUE je dostupná v Kiosku Appstoru společnosti Apple a její stažení je zdarma, stejně jako ukázkové číslo každého vydání. Každé vydání stojí 1,79 eur. Brzy bude časopis dostupný i pro tablety a mobilní telefony se systémem Android a vydavatelství také pracuje na verzi pro čtečku Kindle.

V aktuálním čísle: Bitva u Stalingradu

Bitva u Stalingradu je vnímána jako jeden ze zlomových momentů druhé světové války. Prakticky každý, kdo byť jen něco málo ví o bojích na východní frontě, slyšel nebo četl o obrovském úspěchu Rudé armády, která na konci roku 1942 obklíčila německou 6. armádu a další jednotky u města pojmenovaného po vůdci SSSR.


Prohlédněte si celý časopis. Klepněte na stránku a listujte!

Příběh desetitisíců německých vojáků trpících hladem a zimou a generála Pauluse, který nakonec neuposlechl Hitlerův rozkaz bojovat až do posledního muže a se svými muži kapituloval, je také dostatečně znám. Naopak poměrně stranou pozornosti stojí pokus o záchranu obklíčených vojsk průlomem do kotle, o niž se pokusila německá armáda v polovině prosince 1942.

Armádní skupina Don, jak bylo uskupení narychlo vytvořené pro tento náročný úkol nazváno, se pokusila probít co nejblíže k městu, odkud by jí pak vyrazil naproti Paulus se všemi svými muži a zbývajícími tanky. K tomu ale nedošlo, neboť Mansteinovy jednotky se nedokázaly přiblížit ke stalingradskému kotli na méně než padesát kilometrů. Paulus se pak neodhodlal opustit město, protože nevěřil, že se mu podaří probít se se zesláblým mužstvem v kruté zimě tak daleko. Šestá armáda tím byla odsouzena k zániku a devadesát tisíc mužů padlo do sovětského zajetí na přelomu ledna a února následujícího roku.

Podrobný obsah aktuálního vydání