Mobilizace 1938

Mobilisace 1938

  • Třetí kniha Živé historie
  • Obsahuje 42 artefaktů – kopií unikátních historických dokumentů
  • K dostání v knihkupectvích a u vydavatele

Období takzvané sudetské krize roku 1938 vnímáme jako okamžiky prohry, potupy a zrady. To je ale jen jeden úhel pohledu, ten, který reflektuje konečný výčet ztrát. Ztrát územních, hospodářských, lidských i morálních. Pokud budeme pozorněji vnímat vše, co událostem předcházelo, vznikne komplexnější obrázek o tehdejší situaci. A zároveň zjistíme, že máme být na co hrdí.

Polygrafické provedení

Publikace má mimořádně kvalitní zpracování, dokonalý tisk na matném křídovém papíru o vysoké gramáži, uvnitř národnostní mapu Československé republiky a desítky dalších vložených příloh (některé z nich jsou oboustranné, celkem 42 různých artefaktů). Je uložena v lesklém pouzdře o vnějším rozměru 24 × 30 × 3 cm, celková hmotnost je kolem 1,5 kg.

Zjistěte více o vložených artefaktech a knize.

 

Mobilizace ve fotografii

Kniha prostřednictvím více jak 300 mnohdy unikátních a dosud nepublikovaných snímků a dobových dokumentů čtenáře přenese do let 1938–1939 a přiblíží mu obrovské odhodlání vojáků, četníků, policistů a příslušníků finanční stráže k obraně ohrožené vlasti.

Úvodní textová část publikace přibližuje historické okolnosti vzniku takzvané sudetské krize, popisuje snahy o modernizaci čs. armády a vybudování pevnostního systému i úkoly jednotlivých bezpečnostních složek.

Hlavní část knihy je pak koncipována jako fotokronika, v níž jsou materiály uspořádány chronologicky od jara 1938 až do března 1939 a zavedou vás do všech koutů tehdejšího Československa. Navštívíte polní postavení armády i Stráže obrany státu, lehké a těžké opevnění nebo místa krvavých bojů a to vždy s co možná nejpodrobnějším popisem zobrazených míst či událostí.

Objednat můžete zde.

 

Kauzy č. 34 - Mobilisace 1938

Hlavní témata: 

  • Hledání smíru
  • Příprava na mobilizaci
  • Mnichovská zrada
  • Republika beznaděje

Přelomová historická událost v detailním pohledu.
V každém vydání se zaměřujeme na jednu významnou historickou událost, která je příliš obsáhlá, než aby se dala kompletně popsat v jednom článku.

Objednat můžete zde.