Informace k fotosoutěži magazínu Příroda – ročník 2018

Přihlašte své snímky do fotosoutěže a vyhrajte 30 000 Kč na zájezd do zahraničí.

Devátý ročník velké fotosoutěže Příroda-Wildlife 2017 byl uzavřen na konci minulého roku. Nyní časopis Příroda vyhlašuje jubilejní desátý ročník soutěže a vyzýváme všechny fotografy, aby přihlásili své úlovky.

Časopis Příroda vyhlašuje jubilejní desátý ročník fotografické soutěže Příroda-Wildlife 2018. Budeme nesmírně rádi za vaše snímky z cest zahraničních i domácích, na nichž se vám podaří vyfotit něco mimořádného. I v tomto ročníku rozhodně je o co soutěžit, hlavní výhrou je poukaz na 30 000 Kč na zájezd s cestovní kanceláří Adventura

Dalšími partnery jsou: 

         

Těšíme se na vaše snímky. Dobré světlo!

Jak se zúčastnit

Soutěžní fotografie přijímáme po celý rok; každý měsíc vybereme několik nejzdařilejších snímků a oceníme dva snímky měsíce. Všechny vybrané fotky v měsíci postupují do celoročního finále, do nějž poté vybereme ještě další výborné snímky, na které se v průběhu roku nedostalo.

Fotografie prosím zasílejte na e-mail: wild@epublishing.cz v optimální kvalitě (velikost několik MB). DŮLEŽITÉ: Obrazový soubor pojmenujte podle tohoto klíče:
ČÍSLO KATEGORIE_VAŠE JMÉNO_MAILOVÁ ADRESA_NÁZEV SNÍMKU. ! 
Soubor tak bude mít název například 1_JiriProchazka_prochazka(zavináč)abcd.cz_slon.jpg. V textu mailu pak uveďte své jméno, příjmení a co je na fotografii zachyceno. Můžete popsat i místo a datum focení, vaše technické vybavení a další (třeba dobrodružné) okolnosti pořízení snímku.
Vyhrazujeme si právo přeřadit fotografii do jiné, vhodnější kategorie. Neomezujeme počet příspěvků od jednoho autora.

Podrobná pravidla

1. Fotografie bude posuzovat porota složená ze zástupců redakce, partnerů a mediálních partnerů soutěže.
2. Ze soutěže jsou předem vyloučeni členové redakce, poroty a spolupracovníci magazínu.
3. Zasláním fotografií udělujete svolení fotografie hodnotit a zveřejnit v magazínu Příroda a v médiích partnerů, případně na webových stránkách soutěže či partnerů nebo prezentovat na fotografické výstavě.
4. V každém vydání Přírody budou oceněny dvě fotografie čísla bez ohledu na kategorii; výsledky soutěže budou vyhlášeny ve vydání Příroda 1–2/2019.

Kategorie

1. Zvířata v divočině – „královská kategorie“
2. Zvířata v zajetí a obyvatelé zoologických zahrad
3. Půvaby české krajiny
4. Evropa a svět – krajiny za našimi hranicemi
5. Makro – flóra i fauna, živá i neživá příroda

 

Fotosoutěž – ročník 2017

Absolutní vítěz – Absolutním vítězem minulého roku se stal pan Ivan Hurbánek s fotografií kukačky obecné a rehka zahradního, kterou autor nazval Malý velký nenasyta. Připomínáme vítězný snímek a připojujeme fotografii z předávání hlavní výhry – poukazu v hodnotě 30 000 Kč na jakýkoli letecký mimoevropský zájezd pořádaný CK Adventura. V naší brněnské redakci poukaz panu Hurbánkovi předal pan Pavel Pospíšil, obchodní ředitel našeho vydavatelství Extra Publishing, které je největším českým vydavatelstvím populárně-naučných titulů.