Informace k fotosoutěži magazínu Příroda – ročník 2019

Vážení čtenáři, i letos se můžete zúčastnit fotografické soutěže Příroda-Wildlife, která se v roce 2019 koná už pojedenácté. Budeme nesmírně rádi za vaše snímky z cest zahraničních i domácích, na nichž se vám podaří vyfotit něco mimořádného. Hlavní výhrou je už tradičně poukaz na 30 000 Kč na zájezd s cestovní kanceláří Adventura. Velmi vám děkujeme za přízeň a těšíme se na vaše snímky. Dobré světlo!

 

Dalšími partnery jsou: 

         

 

Jak se zúčastnit

Soutěžní fotografie přijímáme opět po celý rok; každý měsíc vybereme několik nejzdařilejších snímků a oceníme dva snímky měsíce. Všechny vybrané fotky v měsíci postupují do celoročního finále, do nějž poté vybereme ještě další výborné snímky, na které se v průběhu roku nedostalo.

Fotografie prosím zasílejte na e-mail: wild@epublishing.cz v optimální kvalitě (velikost několik MB). Obrazový soubor pojmenujte podle tohoto klíče:

ČÍSLO KATEGORIE_VAŠE JMÉNO_NÁZEV SNÍMKU_VAŠE EMAILOVÁ ADRESA.

Soubor tak bude mít název například 1_Jiri Prochazka_slon_proch(zavináč)mail.cz. V textu mailu pak uveďte svoje jméno, příjmení a co je na fotografii zachyceno. Můžete popsat i místo a datum focení, vaše technické vybavení a další (třeba dobrodružné) okolnosti pořízení snímku.

Vyhrazujeme si právo přeřadit fotografii do jiné, vhodnější kategorie. Neomezujeme počet příspěvků od jednoho autora.

Podrobná pravidla

1. Fotografie bude posuzovat porota složená ze zástupců redakce, partnerů a mediálních partnerů soutěže.

2. Ze soutěže jsou předem vyloučeni členové redakce, poroty a pravidelní spolupracovníci magazínu.

3. Zasláním fotografií udělujete svolení fotografie hodnotit a zveřejnit v magazínu Příroda a v médiích partnerů, případně na webových stránkách soutěže či partnerů nebo prezentovat na fotografické výstavě.

4. V každém vydání Přírody budou oceněny dvě fotografie čísla bez ohledu na kategorii; výsledky soutěže budou vyhlášeny ve vydání Příroda 1–2/2020.

Kategorie

1. Zvířata v divočině – „královská kategorie“
2. Zvířata v zajetí a obyvatelé zoologických zahrad
3. Půvaby české krajiny
4. Evropa a svět – krajiny za našimi hranicemi
5. Makro – flóra i fauna, živá i neživá příroda

Fotosoutěž – ročník 2018

Absolutní vítěz – Absolutním vítězem minulého roku se stal pan Jiří Hřebíček s fotografií, kterou autor nazval Racek ve hvězdách. Připomínáme vítězný snímek. Vítěz vyhrál poukaz v hodnotě 30 000 Kč na jakýkoli letecký mimoevropský zájezd pořádaný CK Adventura. 

 

Co můžete letos vyhrát?

Hlavní výhru do soutěže poskytla cestovní kancelář Adventura. Výherce hlavní ceny obdrží poukaz v hodnotě 30 000 Kč na jakýkoli letecký mimoevropský zájezd pořádaný CK Adventura. Jeden z prvních tří absolutních výherců také obdrží mobilní telefon Samsung A7 v hodnotě 10 000 Kč a mezi první tři budou rozděleny poukázky na fotoslužby v hodnotě 7 000 Kč od společnosti FotoŠkoda.

Dále se mohou výherci těšit na knihy od nakladatelství Jota a Jan Melvil, volné vstupenky do Zoo Plzeň, Zoo Vyškov, Zoo Liberec a volné vstupenky do VIDA science centrum Brno.

Fotografie čísla budou odměněny cenami od společnosti Zoner.

Tímto děkujeme všem našim partnerům za vstřícný přístup.

 

PARTNEŘI NAŠÍ SOUTĚŽE: