ExtraReader.cz: Máme pro vás osm ověřených knižních hitů. Oživte své elektronické knihovny právě teď!

Ranhojič
Dobrých knížek není nikdy dost. A pokud v druhé polovině letních prázdnin nevíte, kterou vzít do ruky, napovíme vám. A radíme dobře!

Ranhojič, Noah Gordon

Neuvěřitelně silný historický příběh z 11. století nabitý faktografickými prvky vypráví o nezměrné lidské touze po vědění a poznání, o lidském nepochopení, bídě, zradě a smrti. Robert Cole je nositelem vzácného daru – dokáže vycítit blízkost smrti. Chce léčit lidi a studovat u nejvěhlasnějšího lékaře Persie Avicenny, což jako křesťan nemůže. Proto předstírá židovský původ…

Elektronická verze:

 

Myši Natálie Mooshabrové, Ladislav Fuks

Román z prostředí bizarního, neskutečného světa ovládaného diktátorem s groteskními i hororovými prvky a typickým znakem Fuksových próz – perfektně propracovanými charakteristikami hrdinů. Vdova Mooshabrová, sužována svými dětmi, zraňována pocity ohrožení od krys, na něž neustále líčí pasti, žije zdánlivě banální a bezvýznamný život ve zvláštně propojené době středověku a silného technického pokroku. V podivném ovzduší strachu a zla dojde k překvapivému rozuzlení.

Elektronická verze:

 

Zlá žena, Marc Pastor

Skvěle zpracovaný hrůzný příběh bez šťastného konce o únosech a brutálních vraždách dětí. Děsivě klidně a nesmírně originálně podává svůj pohled na skutečný případ, jenž otřásl Barcelonou, vypravěč – sama Smrt. Thriller o nejkrutější vražedkyni své doby barvitě vykresluje Barcelonu dvojí tváře, ubohý svět chudáků a zvrácené prostředí rozmařile žijící bohaté smetánky.

Elektronická verze:

 

Hétera, Philipp Vandenberg

Román německého spisovatele Philippa Vandenberga o oslavě tragické lásky a neodvratitelnosti osudu je čtenářskou lahůdkou pro milovníky historie. Milostný vztah mezi mladičkou zajatkyní athénských vojsk Dafné, později proslulou hetérou, a statečným vojákem Aristeidésem se odehrává v neklidné atmosféře vznešených Athén, kdy se blíží střet s vojsky perského krále Xerxa. 

Elektronická verze:

 

Vražedné léto, Mari Jungstedtová

Neotřelé a nepředvídatelné zážitky se šokujícími zvraty nabízí ve svém novém románu úspěšná švédská autorka severských krimi. V kempu na ostrůvku Fårö někdo zabije nevinného otce rodiny. Vyšetřováním se začínají nápaditě splétat dějové linie osudů dalších hrdinů – komisaře Knutase, jenž zde tráví dovolenou, úřadující inspektorky Jacobssonové i novináře Berga a jeho přítelkyně.

 Elektronická verze:

 

Operace Valkýra, Jesús Hernández

Plukovník Claus Schenk von Stauffenberg spřádá s členy odbojové skupiny plán na odstranění Hitlera, Goeringa a Himmlera s cílem neutralizovat SS, nastolit prozatímní vládu a uzavřít mír se Západem. Jeho válečné zranění má být lstí, která může dopomoci záměr provést. Je 20. července 1944 a von Stauffenberg se s výbušninou v kufru setkává s nejvyšším velením v Hitlerově hlavním stanu.

Elektronická verze:

 

Poslední píseň z Isfahánu, Naïri Nahapétianová

Dvě íránské zpěvačky jsou v Isfahánu zabity tzv. tulipánovým vrahem. Výsledky pátrání naznačují, že zemřely rukou sériového vraha, ovšem jejich smrt může být jen zástěrkou politických zločinů v zemi rozbouřené zmanipulovanými prezidentskými volbami. Nečekaně temný příběh nabízí pohled do života této zajímavé země Blízkého východu za doby prezidenta Ahmadínežáda.

Elektronická verze:

 

 

Medvědí tanec, Irena Dousková

Román vynikající současné české spisovatelky zachycuje nevšedním způsobem poslední měsíce života Jaroslava Haška, enfant terrible české literatury. Autorka působivě vykresluje kontrast do poslední chvíle bouřlivého bohémského Haškova života a tíživého strachu, vědomí vyhasínání sil a blížícího se konce, tísnivé atmosféry bezesných nocí. 

Elektronická verze: