Časostroj 10/2013: Napínavá cesta do centra aztécké říše + 2× dárek

Časostroj 10/2013
Úžasní stavitelé, krutí válečníci a krvaví posluhovači bohů. Takoví byli Aztékové, než jejich říši dobyli Španělé. V novém vydání Časostroje se potkáte nejen s nimi, ale získáte i dva super dárky: plakát automobilových veteránů a pexeso slavných párů historie

Tentokrát odstartujeme naše dobrodružství ve Španělsku, odkud vyrazíme na dlouho cestu po moři do Ameriky. Uplynulo už dvacet osm let od chvíle, co Kolumbus přeplul Atlantský oceán a objevil nový kontinent. Od té doby míří na ostrovy v Karibském moři stovky konkvistadorů, španělských kolonizátorů, s jasným plánem – zabrat pro svého krále nová území a bohatství. Je ti jasné, že zadarmo to nedělají, i jim z toho kápne pořádný podíl a navíc se proslaví. Je mezi nimi i jistý Hernán Cortés. Slyšeli jsme, že se zrovna chystá prozkoumat zatím neznámou středoamerickou pevninu.


Prohlédněte si celý časopis. Klepněte na stránku a listujte!

Už brzy tak narazí na fascinující říši Aztéků, indiánů, o kterých nemá žádný Evropan ani potuchy. Nejsou to však žádní zaostalí divoši z džungle. Na území dnešního Mexika vystavěli velká vyspělá města s úžasnými pyramidami a chrámy. Jejich centra jsou protkaná vodními kanály, na kterých se krásně oblečení Aztékové prohánějí na kánoích. Ale Cortés si nerazí cestu džunglí, aby obdivoval místní architekturu. Chce si podrobit objevená území. Aztékové jsou však zkušení válečníci a rozhodně se neštítí krve (vždyť obětování lidí bohům patří k jejich oblíbeným radovánkám). Vousatí návštěvníci z neznáma brzy ztratí jejich sympatie. Kdo z tohohle souboje vyjde jako vítěz? A na čí stranu se přidáš ty – k Aztékům, či dobyvatelům?

Dárek Časostroj