Časostroj 11/2012 – Nejmocnější čarodějové. Merlin, Médeia a Žito: kouzla jim přinesla slávu i zkázu!

Časostroj 11/2012 – Nejmocnější čarodějové. Merlin, Médeia a Žito: kouzla jim přinesla slávu i zkázu!
V pátek (26. 10.) vyjde letos již jedenáctý Časostroj. Ve čtečce iReader je k dispozici již nyní. Piloti časostroje pro vás mají důležitou zprávu:

Milá čarodějko, milý kouzelníku,

vítej na magickém sněmu Časostroje! Tady můžeš potkat velké čaroděje a čarodějky minulosti. Podívej, právě přicházejí! Příběhy o nich si lidé po celém světě vyprávějí už tisíce let.

A není se čemu divit. Jak jinak by si mohli vysvětlit všechny ty záhady, které se čas od času udály? Je přece zřejmé, že něco tak podivuhodného, jako je anglické Stonehenge, nemohlo vzniknout lidskou rukou. Na postavení této velkolepé stavby bylo zapotřebí kouzel. To je přece každému, kdo se trochu vyzná v magii, jasné!

Takové mocné kouzlo má podle starých legend na svědomí snad ten nejslavnější čaroděj historie Merlin. A uměl toho mnohem víc! Proměňovat se a věštit budoucnost. Ale i tak velkého mága nakonec přemohlo nejmocnější kouzlo – láska. Magické schopnosti nepřinesly štěstí ani trpaslíkovi ze severu Otrovi. Stejně jako Merlin uměl měnit svou podobu. Ale když jednou plaval v řece proměněný ve vydru, ulovili ho a stáhli z kůže. Zkrátka umění čar a kouzel je sice lákavé, ale musí se s ním nakládat opatrně, protože se může v mžiku obrátit proti tobě.

Ale dost řečí! Oblékni si kouzelný plášť Časostroje, abrakadabra, a vzhůru do světa kouzel!

Tvoji piloti Časostroje, 

David Hartmann a Tereza Sýkorová