Časostroj 12/2012 – Holky proti klukům: Bojovnice v sukních to chlapům pěkně natřely!

Časostroj 12/2012 – Holky proti klukům: Bojovnice v sukních to chlapům pěkně natřely!
Časostroj 12/2012 vychází 23. 11. 2012, ve čtečce iReader již nyní.

Milá bojovnice, milý bojovníku,

možná ti vrtalo hlavou, proč jsou stránky Časostroje zaplněné hlavně mužskými hrdiny. Důvod je jednoduchý. I když už dnes mají ženy stejná práva jako muži (alespoň v naší euroamerické kultuře), v historii to tak většinou nebylo. Muži vládli, rozhodovali, vynalézali, objevovali a válčili a ženy měly udržovat teplo domácího krbu.

To ale neznamená, že se mezi nimi nenašly takové, které se proti tradičnímu rozdělení společnosti vzbouřily. V novém čísle ti představíme několik statečných bojovnic, které svým válečným nadšením děsily nejednoho odvážného muže. Nejznámější z nich jsou nejspíš Amazonky – starověké divoženky z jihu, které žily v kmenech bez jediného muže a často proti nim bojovaly. Podobné Amazonky máme i v české historii. Kamarádky kněžny Libuše vedené Vlastou už nechtěly poslouchat muže, a tak se strhla kolem hradu Děvín Dívčí válka.

Elektronická verze:

  

V historii najdeš i další odvážné hrdinky, které velely mužským armádám. Jasně, každý zná Johanku z Arku. Keltská královna Boudica, která vedla Brity proti Římanům, by se jí ale směle mohla rovnat. A jak to se statečnými válečnicemi dopadlo? Dostaly za vyučenou, nebo před nimi muži padli na kolena? To už si přečteš v novém Časostroji. Souboj holky proti klukům právě začíná! 

Tereza Sýkorová a Helena Čtvrtečková, tvoje pilotky Časostroje.