Časostroj Speciál zima 2016: Nebezpečná historie dobývání vesmíru

Časostroj Speciál zima 2016
Nový speciál Časostroje se vydává po stopách hvězdářů i odvážných astronautů. To vše je doplněno dvě skvělými dárky: historickou i současnou mapou hvězdné oblohy a parádní vystřihovánkou Sojuz–Apollo

Vítej v tajemném vesmíru. Proč tajemném? Přece proto, že se lidé na nebe koukají už desítky tisíc let, a přitom se jim zatím povedlo rozlousknout jen zlomek toho, co se za hranicí zemské atmosféry ukrývá. Představ si, že už v době ledové (asi před 12 000 lety) sestavili lidé podle cyklů Měsíce první kalendáře! Základy astronomie, vědy o vesmíru, hledej asi 8 000 let zpět v daleké Mezopotámii. Právě tam začali lidé oblohu soustavně pozorovat a popisovat! 


Prohlédněte si celý časopis. Klepněte na stránku a listujte!

 

Řekové považovali nebe za svět bohů. Zářivým hvězdám a planetám proto dali božská jména. Aby se na obloze lépe orientovali, rozdělili viditelné hvězdy do jednotlivých obrazců – souhvězdí a pojmenovali je podle mytických hrdinů. Opravdovými hrdiny vesmíru se ale stali až astronauti, kteří odvážně létají do kosmu od roku 1961. Zajímá tě, kdo nebo co je to Čajka? Které zvíře se první proletělo vesmírem a jaké je to být astronautem? Sbal si svačinu (nejlépe sušené nudle) a nasedni na palubu Časostroje. Tentokrát poletíš až ke hvězdám. A víš co? Možná potkáš i mimozemšťany!

Podrobný obsah nového speciálu Časostroje!