EXTRA #46: Další vydání časopisu EXTRA je venku. Samozřejmě ZDARMA!

Časopis EXTRA #46
Milí čtenáři, od teď je možní stahovat do iPadu či iPhonu další vydání časopisu EXTRA. Tento čtrnáctideník nabízí to nejlepší z časopisů vydavatelství Extra Publishing

Na výběru článků pro EXTRA #46 se podílely redakce magazínu Otazníky historie, Tajemství vesmíru, Válka REVUE, Příroda WILDLIFE a samozřejmě 100+1 zahraniční zajímavost.

Časopis EXTRA Newsstand

Nejde jen o ukázky z článků, nýbrž o plnohodnotné čtení včetně všech obrázků, boxíků, grafik, zkrátka nebudete o nic ochuzeni. Stačí jen klepnout, časopis do iOS zařízení nahrát a... číst.

Časopsi EXTRA #46

Z obsahu aktuálního vydání EXTRA #46

  • 5 nejslavnějších afér Marie Antoinetty Francie v ní viděla hlavního viníka bankrotu státní pokladny. Svým životem pobuřovala, svou smrtí nadchla davy... Ale byla opravdu tak špatná? Nebyla Marie Antoinetta jen obětí pomluv?  
  • Když se do toho práskne Ve vesmíru stále ještě dochází ke srážkám menších či větších objektů. V počátečních fázích vývoje vesmíru – včetně Sluneční soustavy – však byly kolize mnohem častější.
  • Gurkhové přicházejí! Legendární vojáci z Nepálu, kteří už skoro 200 let bojují na straně Britů. Ti jejich bojové kvality rozpoznali už na počátku 19. století a bývalé protivníky si raději začali verbovat do vlastních řad.
  • Podmanivost věčného ledu Oblast Antarktického poloostrova a cesta sem nabízejí něco, co na většině míst Země dávno není možné – pozorování zvířat, který s člověkem nemají žádnou negativní zkušenost a díky tomu si vás pustí velmi blízko k tělu. 
  • Pravěká apokalypsa Na téma vyhynutí lidstva již bylo natočeno mnoho filmů a napsána řada knih. Některé z těchto hororů a sci-fi děl však překvapivě stojí na reálném dramatickém základě. Dávný výbuch sopky Toba měl totiž skutečně na svědomí zánik lidského pokolení.
  • Upřeným pohledem Oči. Říká se o nich, že jsou zrcadlem duše. A jestliže to platí o člověku, o zvířatech pak dvojnásob. Rozmanitost živočišné říše je nekonečná a variace zvířecích očí někdy připomínají divoký sen geniálního malíře.
  • Ztracená křídla Ze zmizelých letadel zůstanou po letech jen zašlé trosky. Jejich nálezy jsou však cennější než jakýkoliv poklad. V posledních letech se jich podařilo najít hned několik.

Hezké čtení přejí redakce vydavatelství Extra Publishing.