ExtraReader: vybíráme nejlepší podzimní čtení

Pád, Simon Mawer
Milí čtenáři, s krásně barevným podzimem přichází i dlouhé pošmourné večery. Zpříjemněte si je pohodlím a čtením výborných eKnih, které v uplynulých týdnech zaplnily police bestsellerů.

Pád – Simon Mawer

Prestižní Boardam-Taskerovou cenou vyznamenaný román vynikajícího spisovatele Simona Mawera vtáhne čtenáře do spletitých vztahů plných vášně, nenávisti a soupeření. Na pozadí milostného trojúhelníku rozehrává autor pavučinky osudů postav, které nejsou schopny uniknout důsledkům dávných křivd a utrpení. Bývalý horolezec Rob Dewar postupně odkrývá po tragické smrti kamaráda palčivá tajemství osudu své matky.

Elektronická verze:

   

V jedné osobě – John Irving

Těžiště příběhu, který je oslavou tolerance vůči sexuálním odlišnostem, leží ve vzpomínkách bisexuála Williama na divokou dobu jeho dospívání v 50. a 60. letech. Ich-formou psaný román je nabitý fascinujícím jednáním postav „proměnlivého pohlaví“, homosexuálů, transsexuálů a sadomasochistů, které autor staví do extrémních situací.

Elektronická verze:

   

Odpuštění – Lawrence Osborne

Román Odpuštění vypráví strhující příběh nešťastného manželského páru z Londýna, který v hádce při cestě marockou pouští způsobí smrtelnou dopravní nehodu. Autor líčí tragický střet morálky křesťanského a muslimského světa na pozadí nádherných popisů nebezpečné pouště. Šokující závěr odhalí temná tajemství hrdinů románu.

Elektronická verze:

   

Hra se lvem – Nelson DeMille

Testosteronový thriller Hra se lvem je příběhem z pera amerického spisovatele Nelsona DeMille. Hlavní protagonista Asad, v arabštině lev, ztrácí při bombardování sídla Kaddáfího ve svých 16 letech celou rodinu. Tím je předurčen jeho další osud. S lví vychytralostí a krutostí začíná cesta pomsty za své blízké, svůj národ, náboženství i vůdce Kaddáfího.

Elektronická verze:

   

Božský bastard – Christina Lauren

Erotický román Božský bastard líčí vztah přitažlivého, avšak arogantního Bennetta Ryana a jeho ambiciózní praktikantky Chloe. Nenávist v jejich komplikovaném pracovním vztahu se nekontrolovatelně mění v milostné jiskření. Příběh vyprávěný ich-formou oběma hrdiny nabízí sexuální scény plné drsné erotiky s nečekaným rozuzlením.

Elektronická verze:

   

Aristokratka ve varu – Evžen Boček

Pokračování Poslední aristokratky, nejúspěšnější humoristické knihy roku 2012, přináší opět silnou porci ryzího inteligentního humoru. Groteskně kontrastní a konfliktní Kostkovi, členové rodiny „nejchudšího zámku v Čechách“, a bláznivě střelení zaměstnanci jsou vsazeni do situací drobných či větších nezdarů a kalamit. Jedinou osobou zdravého rozumu je Marie, která příběh vypráví.

Elektronická verze:

   

Fantomová bolest – Thomas Enger

Fantomová bolest je vtipný, trefně psaný generační román významného autora nizozemské prózy Thomase Engera. Hrdinou příběhu je spisovatel Robert Mehlman, opilec a sukničkář, jenž pracuje na svém životním díle – ten je pilířem románu. V něm popisuje svůj pád z výsluní slávy a následný návrat. Odhaluje boj o moc ve světě gangů, touhu po penězích, která ničí tradiční hierarchie.

Elektronická verze:

   


Začněte s proč – Simon Sinek

Čtivá, působivá kniha plná užitečných rad, jak se stát podnikavým, tvůrčím, jak být ve svém snažení úspěšný a také inspirující pro druhé. Autor se zamýšlí nad otázkou PROČ a poté řeší, JAK a CO realizovat. Tento model nazývá zlatým kruhem. Odhaluje strategie významných vůdčích osobností historie a objasňuje důvody pádů různých společností.

Elektronická verze: