ExtraReader: vybíráme nejlepší lednové čtení

Narkopolis
Nevíte, po jaké knížce právě sáhnout? Inspirujte se rozmanitým výběrem nejlepších příběhů, který aktuálně knižní trh nabízí. Vybavte svá čtecí zařízení alespoň jednou z námi doporučovaných eKnih. Nebudete zklamáni

Narkopolis – Džít Tháil

Poeticky dojemný román indického básníka a prozaika o rozpínajícím se podsvě Bombaje nabízí strhující podívanou na fascinující portrét prokleté generace v průběhu tří desetiletí. Tragická zákoutí opiových doupat a bordelů nabídnou čtenáři setkání s magnetickými postavami umělců, gangsterů, drogových dealerů, prostitutek a pasáků. Román, jenž se vymyká indické literární tradici, byl zařazen do užšího výběru pro udělení ceny Man Brooker Prize.

Elektronická verze:

   

Falzifikátoři – Antoine Bello

Román úspěšného francouzského spisovatele Antoine Bella se odehrává v paranoidním světě tajné mezinárodní organizace CFR, která záměrně falšuje skuteč data, popírá běh dávných událostí a vytvořenými mýty dokresluje bílá místa v historii. Je to však jen zvláštní hra, nebo neuvěřitelně zoufalé pokusy pozměnit fakta minulosti pro lepší budoucnost?

Elektronická verze:

   

Jacobova obhajoba – William Landay

Napínavý detektivní román vtáhne čtenáře silnými a nečekanými dějovými zvraty do dramatických událostí života americké rodiny. Úspěš a respektovaný žalobce Andy Barber vyšetřuje vraždu čtrnáctiletého chlapce. Důkazy, které pátrání přinese, však vedou k Barberovu synu Jacobovi. Barber je lidsky o jeho nevině přesvědčen. Zná však všechna Jacobova tajemství?

Elektronická verze:

    

Všechna jeho přání – C. C. Gibbs

Pikantní příběh o neodolatelné přitažlivosti a nebezpeč posedlosti od autorky erotických romancí Susan Johnsonové je další částí série Všechno nebo nic. Bývalí milenci, uhrančivý lovec žen, miliardář Dominic Knight a Kate, se po rozchodu náhodně střetnou v luxusním singapurském hotelu. Jejich setkání je dramatickým začátkem nezkrotné a zničující vášně.

Elektronická verze:

   

Městečko Pines – Blake Crouch

Městečko Pines je příběhem, jehož rozuzlení vám vyrazí dech. Děj románu se pozvolna mě z klasického thrilleru s detektivní zápletkou na příběh s výraznými hororovými prvky a notnou dávkou science fiction. Agent tajné služby Ethan Burke sem přijíždí hledat své dva pohřešované kolegy. Brzy však zjistí, že Pines není městem rajského klidu.

Elektronická verze:

   

Department 19 – Utajená mise – Will Hill

Obrovskou míru napětí, nevysvětlitelných záhad a bojů s nadpřirozenými silami nabízí moderní thriller s prvky klasického hororu anglického autora, jenž sám je fascinován upíří mytologií a legendami severovýchodní Anglie. Příběh čtenáře provede čtenáře historií Evropy – z Londýna doby viktoriánské přes ledové pustiny ruské Arktidy až do zrádných hor Transylvánie.

Elektronická verze:

    

O skryté slávě – Eduard Zacha

Kniha nazvaná O skryté slávě, s podtitulem Sny, je životním dílem a zároveň jedinou vydanou sbírkou vytříbených básní a drobných próz Eduarda Zachy. Autor se citlivě zamýšlí nad světskými i pozemskými věcmi, zářivě barevné vzpomínky snů nenásilně proplétá s apokalypticky působícími obrazy. Vyjadřuje víru v člověka, jenž je i přes sebetěžší zkoušky schopen žít v naději.

Elektronická verze:

    

S elegancí ježka – Muriel Barberyová

Nevšední příběh o bohatství vnitřního života, o hlubokém lidském trápení a touze. Se svůdnou lehkostí a ironickým jazykem předkládá autorka osudy dvou hlavních hrdinek, nevzhledné postarší domovnice a dospívající dívky. Jejich prostřednictvím vyprávě příběh je naplněn podnětnými myšlenkami a postřehy, které plně míří na čtenářovy emoce.

Elektronická verze: