ExtraReader.cz: Knižní debut Netopýr od Jo Nesbøa

ExtraReader.cz a nakladatelství Kniha Zlín přichází s elektronickou verzí úspěšné detektivky Netopýr – první případ Harry Holea od známého norského spisovatele Jo Nesbøa.

Netopýr je nejen prvním kriminálním románem Jo Nesbøa, kterým autor zahájil svoji literární dráhu, ale také první detektivka se známým policistou Harrym Holem v hlavní roli.

Obrovský úspěch této publikace přinesl Jo Nesbøovi významná ocenění – obdržel Rivertonprisen, cenu udělovanou Klubem Riverton a Skleněný klíč, skandinávskou cenu za nejlepší kriminální román.

Synopse: V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování. Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega.

Elektronická verze:

  

Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat, zvláště poté, co vyjde najevo, že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem. Harry se postupně dostává do prostředí pasáků, drogových dealerů, prostitutek, transvestitů, cirkusáků i boxerů a seznamuje se se světem a s legendami původních Austrálců a jejich prostřednictvím také s netopýrem – symbolem smrti.

Hrdina Harry Hole s Netopýrem rozhodně nekončí. Harry je hlavní postavou i v dalších Nesbových bestsellerech – Sněhulák, Nemesis či Pentagram.

Tip ExtraReaderu: Pouze v tomto týdnu máte možnost zakoupit veleúspěšnou knihu Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, jejímž autorem je Jonas Jonasson, s 72% slevou.