ExtraReader.cz: Svěrákovy Nové povídky vyšly elektronicky + 7 tipů na nové eknihy

seznam_tajnych_prani
Milí čtenáři, každý měsíc pro vás připravujeme pestrý výběr nejlepších elektronických knih. Jinak tomu není tentokrát. Prožijte pohodové chvíle s novým příběhem z námi vybraných eKnih

Nové povídky – Zdeněk Svěrák

Mistrovsky psané, hluboce lidské, úsměvné i bolestně tragikomické, jemně erotické a překvapivě vulgární, všední i nevšední povídky Zdeňka Svěráka jsou oslavou bohatství naší mateřštiny a též brilantního autorova umu kouzlit se slovy. Dokazují, že Svěrák je prozaikem nepostrádajícím starosvětskou noblesu. Jeho životní nadhled a laskavý humor s někdy trpkou příchutí a promyšlenou pointou v čtenáři zanechá hluboký dojem, pobaví, ale také přiměje k zamyšlení.

Elektronická verze:

   

Spánek – Haruki Murakami

Celosvětově úspěšný Haruki Murakami opět dokazuje, že je zaslouženě nazýván japonským mistrem psaného slova. Příběh mladé ženy, která již sedmnáct nocí nemůže spát, vyprávěný krystalicky ladným stylem, přenáší čtenáře do světa mimosmyslového prostoru. Hrdinka se zamýšlí nad svým osudem a životem své rodiny, nad smyslem i tajemnem lidského bytí a smrti.

Elektronická verze:

    

Než řeknu sbohem – Susan Spencer-Wendelová, Bret Witter

Silný autentický příběh o tvrdé životní události, jež svou nemilosrdnou nezvratností dokazuje, že život je třeba žít každým dnem a prožít jej s lidmi, kteří za to stojí. Osud úspěšné americké novinářky, matky tří malých dětí, se tragicky mění ve chvíli, kdy jí je lékaři diagnostikována Lou Gehrigova choroba, neurodegenerativní progresivní onemocnění. Zbývá rok života a začíná závod s časem…

Elektronická verze:

   

Polícia – Jo Nesbø

Napínavý příběh krimi série o detektivu Harrym Holeovi populárního norského spisovatele nabádá k úvahám o temné lidské zlobě a chladné brutální pomstě. Záhadnou a přísně střeženou postavou je muž ležící v nemocnici v komatu. Možná je tím, kdo mimořádně surovým způsobem zavraždil policisty, které spojují jejich nevyřešené případy z minulosti.

Elektronická verze:

    

Lazebníkova dcera – Linda Laffertyová

Vzrušující historický román, odehrávající se ve starobylé Praze rudolfínského období, odhaluje skandální tajemství rodu Habsburků, jež může zničit celou monarchii. Císařův nemanželský syn don Julius, stižen krutou duševní chorobou, páchá nepopsatelné zvrhlosti. Juliovo šílenství k smrti děsí, ale zároveň fascinuje lazebníkovu dceru Markétu.

Elektronická verze:

   

Ohnivý anděl – Yrsa Sigurdardóttir

Mrazivě temný příběh islandské spisovatelky vypráví bez přílišných emocí a s chladným odstupem o případu soukromé advokátky, jež kvůli finančním potížím přijme nabídku nejděsivějšího klienta své kariéry. Sexuální delikvent ve výkonu trestu chce získat svobodu pro mladíka stiženého Downovým syndromem. Ten je justicí považován za pachatele požáru v ústavu, kde uhořelo několik chovanců.

Elektronická verze:

   

Seznam tajných přání – Lori Nelson Spielmanová

Poutavý román o nejbláznivějších ženských snech, divoké cestě za štěstím a neuvěřitelných životních náhodách, který čtenáře nabádá k úvahám o vlastní existenci. Princeznovský život hlavní hrdinky Brett se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy po smrti matky zjistí, že díl dědictví získá až po splnění všech bodů v seznamu svých tajných přání z dětství.

Elektronická verze:

   

Japonsko za zrcadlem – Alan Macfarlane

Kouzelně mystické Japonsko, země neochvějné harmonie a duchovních sil, ale též země plná proměn a rozporů. Autor Alan Macfarlane v této neobyčejné knize odkrývá, ale současně i zahaluje tajemstvím svět japonské společnosti až po její nejintimnější stránky. Japonské pojetí kultury, náboženství, moci i bohatství, a také neuchopitelných, nejednoznačných ideí čtenáře nutí k zamyšlení

Elektronická verze: