ExtraReader.cz: Slavný Hercule Poirot je zpět! Zářijové bestsellery v nabídce

Vraždy s monogramem
Knižní pulty začínají opět okupovat tucty nových obálek knih. A ne jen tak ledajakých. Nezahálejte a naplňte svá čtecí zařízení vynikajícím románem pro ženy, mrazivým thrillerem, švédskou detektivkou, novým případem Hercula Poirota nebo dalšími Svěrákovými povídkami

Já, Poutník, Terry Hayes

Thriller Terryho Hayese vtáhne čtenáře do světa špiónů a teroristů, temného humoru a naturalistického líčení detailů. Poutník je krycí jméno nejlepšího tajného agenta na světě, který je odvolán z penze k šokujícímu případu dokonalé vraždy. Děsivě znetvořená dívka leží ve vaně plné kyseliny sírové a Poutník poznává, kde vrah našel pro tento zločin inspiraci – v Poutníkově knize, v níž shrnul své bohaté profesní zkušenosti.

Elektronická verze:

 

Poirot: Vraždy s monogramem, Sophie Hannah

Nejslavnější postava z pera královny zločinu je zpět… Potomci Agathy Christie svolili k návratu Hercula Poirota na stránky nových napínavých příběhů – nesnadného úkolu důstojně navázat na tradici poirotovských detektivek se ujala bestsellerová autorka Sophie Hannah. Výsledkem jsou Vraždy s monogramem, spletitý případ zasazený do Londýna 20. let minulého století – ďábelsky chytrý hlavolam plný falešných stop a snadno přehlédnutelných, o to však důležitějších detailů může rozřešit jen legendární belgický puntičkář a jeho brilantní „malé šedé buňky“. Knižní událost roku – vychází 9. září 2014 současně ve 28 jazycích a 50 zemích!

Elektronická verze:

 

Co bude dál, John Katzenbach

V klidné čtvrti města je unesena za bílého dne 16letá Jennifer, která se stává v přímém přenosu za velkého utrpení a v touze po rychlé smrti hlavní aktérkou brutální webové reality show. Internetoví voyeuři s chladnou bezcitností a surovými komentáři rozhodují o jejím osudu. Příběh vykresluje v psychické rovině lidskou bestialitu a jednání daleko za hranicemi morálky a zákonnosti.

Elektronická verze:

 

Trable, Samantha Towle

Romantický příběh o vztahu naivní dívky, která utíká před svou minulostí, a bohémského, nespoutaného muže. Zoufalá, životem zlomená Mia se snaží najít vysněnou lásku. Setkává se s Jordanem, pro něhož se ale stává přítěží. Šokující zvrat však přináší Jordanovo zjištění, že přes svou zálibu v nezávazných vztazích chce komplikované Mie pomoci.

Elektronická verze:

 

Po strništi bos, Zdeněk Svěrák

Mistrnou vypravěčskou technikou přibližuje Zdeněk Svěrák dětský svět malého Édy, jenž je kompromitován s krutým světem dospělých v protektorátní době po přestěhování se z města na venkov. Popisuje období plné klukovin, prvních lásek, setkání se zbabělostí, smrtí, ale i neobyčejným lidským hrdinstvím. Ukazuje, jaké je chodit Po strništi bos, tedy jako nezkušený chlapec po drsné zemi.

Elektronická verze:

 

Řekni vlkům, že jsem doma, Carol Rifka Bruntová

Působivý příběh o různých podobách lásky, ztrátě nejpevnějšího přátelství, bolesti, žárlivosti a tragických situacích, které přináší život. Čtrnáctileté June se po smrti drahého strýce, jejího důvěrníka a jediného přítele, život převrací vzhůru nohama. Dospívá, hledá vlastní identitu, objevuje radost ze života a řeší nejtragičtější následky své nešťastné lásky.

 

 

Elektronická verze:

 

Andělé strážní, Kristina Ohlssonová

Skvěle propracované charaktery postav a vztahy mezi nimi dodávají nové detektivce Kristiny Ohlssonové jedinečnou atmosféru. Při vyšetřování vraždy mladé ženy v lesíku na stockholmském předměstí dojde k dalším hrůzným nálezům, které odhalí několik desítek let stará tajemství. Nejasnou roli zde hraje stará němá spisovatelka a její milenec.

 

 

Elektronická verze:

 

Noční pád, Nelson DeMille

Román vycházející ze skutečné události jadrně, s lehkou ironií a sarkasmem vypráví o milencích, kteří si své milostné radovánky na pláži natáčí na kameru. Kamera však zachytí i poslední okamžiky letu 0800, který byl nejvyššími kruhy odsouzen k záhubě. Elitní protiteroristická jednotka s podezřením na snahu případ ututlat však získá nezvratný důkaz.

 

Elektronická verze:

 

Zůstaň se mnou, Gayle Formanová

Celosvětový bestseller o životě, smrti a tajemnu, které je zahaluje. Talentovaná violoncellistka Mia stojí na životní křižovatce a rozhoduje se, zda zůstane se svým milovaným mužem, nebo se bude věnovat druhé lásce, hudbě. Osud však nečekaně tragicky zasahuje. Mia, smrtelně zraněná, neví, jestli zůstat, či ze života odejít.

Elektronická verze: