ExtraReader.cz: TOP 8 eKnih za měsíc duben

Lincoln
Milí čtenáři. Seznamte se s nejlepšími elektronickými knihami měsíce dubna, které jsme pro vás vybrali. Ať jste vyznavači detektivních příběhů, brilantním stylem psaných thrillerů, milostných románů, emotivních biografií nebo nesmírně zábavných příběhů. Pro každého máme něco

Červenka, Jo Nesbø

Zrada tisíců norských vojáků ve službách Třetí říše v době 2. světové války, zrada norského krále v nejtěžších okamžicích země a pošpiněné svědomí norského národa jsou ústředními motivy thrilleru veleúspěšného norského spisovatele. Legendární Harry Hole, navenek cynik a tvrďák, uvnitř křehký, nejistý a sužovaný démony své mysli, se znovu s parťačkou Ellen ocitají v zlověstném kolotoči brilantně rozehraných a překvapivě silných dějových linií.

Elektronická verze:

  

Stavitelé mostů, Jan Guillou

Geniálně vyprávěný příběh o osudu tří bratrů, kteří po smrti otce a svých studiích opouští rodnou pobřežní vesničku a odchází do různých koutů světa. V románu splétá své nitky láska, přátelství i smrt a emoce se přelévají jako vlny v rozbouřeném moři. Autor podává bez sentimentu zajímavý pohled, doslova i obrazně, na události 1. světové války. 

Elektronická verze:

  

Noc předtím, Lisa Jackson

Děsivý a napínavý příběh plný šílenství a podivných úmrtí v jižanské bílé aristokratické rodině Montgomeryů, v němž se mísí bezbřehá vášeň, sexuální zvrhlost, incest, touha po penězích a tajemný charakter svérázných postav. Je jedna z dcer rodiny Montgomeryů, duševně labilní Caitlyn, tou, která prochází jejich soukromým světem a rozsévá smrt?

Elektronická verze:

  

Muž, který pronikl do Osvětimi, Denis Avey 

Velmi působivé pravdivé vyprávění britského vojáka, který záměrně pronikl za 2. světové války do židovské části koncentračního tábora Osvětim III. Na vlastní kůži zažije Denis Avey hrůzný pochod smrti a také krutost, která Židy posílá vstříc pomalé smrti. Příběh nabízí dojemný pohled do mysli muže s neuvěřitelnou morální odvahou a jedinečnou fyzickou silou.

Elektronická verze:

  

Lincoln, Doris Kearns Goodwinová

Silně emotivní biografie charismatického amerického prezidenta Abrahama Lincolna mapuje období jeho nástupu do funkce až po atentát ve Fordově divadle. Autorka brilantně vykresluje obraz mimořádného muže vysokého morálního kreditu, s neobyčejným humánním porozuměním a nezměrnou silou politického smýšlení a konání.

Elektronická verze:

  

Sexy vrásky a velké lásky, India Knightová

Nesmírně zábavný příběh velmi mile a upřímně vypovídá o trampotách stárnoucí, ale energií překypující ženy na vrcholu sil. Šestačtyřicetiletá Klára Huttová touží po vzoru své kamarádky odhalit tajemství věčného mládí, nádherně pružných křivek těla, sametově hladké pokožky a jiskrného pohledu.

Elektronická verze:

  

Chyť mě, Lisa Gardnerová

Brilantním stylem psaný thriller, který vás chytí a nepustí. Seržantka D. D. Warrenová, nejlepší detektiv v Bostonu, je požádána Charlene Rosalind Carter Grantovou, aby vyšetřila její vlastní vraždu. Rukou neznámého vraha totiž zemřely dva roky po sobě, ve stejný den, dvě její nejlepší kamarádky. Den smrti se závratně rychle blíží…

Elektronická verze:

  

Učiněná katastrofa, Jamie McGuire

Nejkrásnější milostný román 21. století o nutnosti intenzívně milovat a ještě intenzivněji bojovat. Velmi romantický a něžný příběh o vztahu nevinně krásné Abby, inteligentní a způsobné dívce s hříšnou minulostí, a prostopášném bouřliváku Travisi. Jeho život je plný povolných žen, hazardu a násilí, ovšem jen do té doby, než jednou jedinkrát zahlédne Abby.

Elektronická verze: