ExtraReader.cz: trojice nejlepších knih přelomu března a dubna 2013

Nechtění
Pohled z okna už pravděpodobně nenadchne ani zarputilé milovníky zimních aktivit. O důvod víc, proč raději ven nevycházet, ale užít si v klidu čtení nových knížek Nechtění, Vnitřní kruh nebo 1Q84

Tento týden rozhodně doporučujeme tyto vzrušující eKnihy:

Nechtění  

V detektivním románu Nechtění vyšetřují švédští policejní vyšetřovatelé zmizení malé holčičky na stockholmském hlavním nádraží. Kriminální případ rozkrývá proslulý komisař Alex Recht, kterému pomáhá horlivý kriminalista Peder Rydh a především hlavní hrdinka románu, Fredrika Bergmanová, jejímž původním záměrem byla kariéra houslistky. Aby nedošlo k dalším ztrátám na životech, nesmí vyšetřovací tým příliš zahálet... Autorkou napínavé detektivky je Kristina Ohlssonová, která je mimo jiné autorkou i oceněného románu Sedmikrásky. Mezi její další díla patří například Andělé strážní či Oběti ráje.

Elektronická verze:

  

Vnitřní kruh

Detektivku Vnitřní kruh napsala současná nejúspěšnější švédská autorka detektivních žánrů Mari Jungstedtová. Gotlandský komisař Anders Knutas začíná pátrat po pachateli odporného činu – kdy dvě malé dívky objevily v ohradě koně bez hlavy. Komisař Knutas se však s vyšetřováním dostává do slepé uličky, když ze skupiny studentů archeologie zmizí jedna ze studentek. Studenti totiž pracují na vykopávkách v místech, která odkrývají tisíc let starý vikinský přístav.

Elektronická verze:

  

1Q84

Legendární japonský autor Haruki Murakami nabízí v knize s názvem 1Q84 první dvě třetiny příběhu, který rozhodně stojí za přečtení. Poslední díl trilogie bude k dostání pravděpodobně až v listopadu letošního roku. Aomame a Tengo jsou bývalí spolužáci. Ona je skvělá fyzioterapeutka, která svých znalostí občas využije k tomu, aby odeslala na jiný svět muže, na které je běžná spravedlnost krátká. On je talentovaný, ale neprůbojný matematik se spisovatelským nadáním. Jednoho dne zjistí, že svět, jak ho známe, jednou provždy skončil. A navíc si toho nikdo nevšiml.

Elektronická verze: