ExtraReader.cz: Kamenný déšť, pětihvězdičková norská krimi Thomase Engera

Kamenný déšť
Nakladatelství MOBA přichází se světovým, kritikou náležitě oceněným pětihvězdičkovým bestsellerem Kamenný dům mladého norského autora Thomase Engera.

V Česku, ale i v ostatních částech světa dnes zažívá norská literatura obrovský boom. Vzpomeňme na vynikající představitele severské detektivky Stiega Larssona či Joa Nesboa! Poutače na jejich knihy nelze přehlédnout!

Elektronická verze:

  

Thomas Enger je mladou krví severské krimi. Kritikou je s Larssonem a Nesboem srovnáván. Díky svým mimořádným vypravěčským schopnostem je označován za jednoho z nejtalentovanějších norských autorů posledních let.

Kamenný déšť je první samostatnou knihou z nové kultovní šestidílné série o novináři Henningu Juulovi. Henning Juul se po dvou letech od tragické události, kdy v jejich bytě v Oslu zahynul při požáru jeho šestiletý syn Jonas, vrací znovu do práce, do redakce internetových novin. Od této tragické události má nejen viditelné jizvy po popáleninách ve tváři, ale i ty neviditelné na duši.

Jen obtížně se adaptuje do prostředí, ve kterém se znovu setká se svými starými kolegy, ale také se svojí bývalou ženou, matkou Jonase. Jeho první den v práci začne tiskovou konferencí, na které policie oznámí nález mrtvoly mladé ženy ve stanu na Ekebergu. Žena byla ukamenována, její záda nesou stopy po bičování a jednu ruku má uříznutou. Henninga hrůzný případ zaujme a začíná s nasazením vlastního života pátrat na vlastní pěst...

Engerův debut Kamenný déšť způsobil po svém vydání obrovskou senzaci nejen v samotném Norsku, ale doslova v celém světě. Nyní si jej můžete zakoupit v našem knižním e-shopu Extrareader.cz. Současně s elektronickou verzí vychází též její papírová podoba.