ExtraReader.cz: tip na víkendové čtení! Nová eKniha Temná tajemství

Temná tajemství
V letošním roce se s detektivkami doslova roztrhl pytel. Psali jsme o kriminálkách oblíbeného Jo Nesbøa, o bestselleru Šmírák, Ostrov Antrax nebo Žhář. A náš další tip? Nová švédská kriminálka Temná tajemství. Vynikající kniha, kterou nepustíte z rukou dříve, než otočíte list se závěrečnou větou

Temná tajemství od autorů Hanse Rosenfeldta, Michaela Hjortha

Na policejní ústředně zvoní telefon. Šestnáctiletý chlapec Roger zmizel a jeho matka si dělá starosti. Je po něm vyhlášeno pátrání a skupina mladých skautů zanedlouho nalezne v bažinách jeho zohavené tělo. Rogeru Erikssonovi někdo vyřízl srdce z hrudi. 

Případ přebírá švédská kriminálka a využívá nabídky pomoci od psychologa Sebastiana Bergmana, jednoho z předních expertů na sériové vrahy. Sebastian se sice po smrti své ženy a dcery úplně vzdal policejní práce, ale má své vlastní důvody, proč chce být součástí týmu. Jeho zprvu vlažný přístup k vyšetřování se postupně mění v upřímnou snahu složit jednotlivé dílky skládačky a odhalit vraha. 

Ne všichni členové vyšetřovacího týmu jsou však Sebastianovou přítomností nadšeni. Jeho neurvalé způsoby a bezohledné chování, pramenící z pocitů prázdnoty po ztrátě rodiny, hraničí se zastrašováním a narušují harmonii skupiny. I přes osobní neshody se vyšetřovatelům podaří zjistit, že všechny stopy vedou jedním směrem — k prestižní soukromé škole, kam Roger chodil. Palmlövské gymnázium se na první pohled zdá být pro chlapce ideálním prostředím. Pod povrchem však dřímají temná tajemství.

Elektronická verze: