ExtraReader.cz: Vybíráme extra čtení

Ostré předměty
Milí čtenáři, zlepšete si náladu třeba čtením neobyčejných eKnih. Doporučujeme: psychothriller Ostré předměty od Gillian Flynnové, nevinný thriller Neviňátko z pera Taylor Stevensové, detektivní román Petera Maye Skála, detektivku švédské autorky Mari Jungstedtové Vnitřní Kruh a Nechtění od Kristin Ohlssonové

Ostré předměty – Gillian Flynnová

Znepokojivý psychothriller Ostré předměty úspěšné americké spisovatelky Gillian Flynnové neopouští první příčky žebříčku světových bestselerů. Hlavní protagonistkou a vypravěčkou příběhu je Camille Preakerová, která se po několika letech, tentokrát však v roli chicagské reportérky, vrací do svého rodného missourijského maloměsta Wind Gap, aby napsala článek o brutálníchvraždách malých holčiček.

Elektronická verze:

  

Neviňátko – Taylor Stevensová

Nevinný thriller z pera americké spisovatelky Taylor Stevensové je dalším fantastickým příběhem, ve kterém autorka těžila z vlastních životních zkušeností. Strhující děj s hlavní hrdinkou vyzývavou a asociální Vanessou Michael Munroeovou se odehrává v Buenos Aires, kde se nejspíše nachází unesená 5letá Hannah.

Elektronická verze:

  

Skála – Peter May

Detektivní román Skála získal ve Francii řadu literárních cen a v roce 2011 se ve Velké Británii stal velkým bestsellerem. Román je nejen prvním z trilogie odehrávající se v Mayově rodném Skotsku, ale také první autorova kniha, která vychází v českém jazyce. Příběh se odehrává na skotském ostrově Lewis, jež je krásným, ale drsně odlehlým místem bez stromů, bičovaný větrem a pokrytý vřesovištěm.

 

Elektronická verze:

  

Vnitřní kruh – Mari Jungstedtová

Pořádnou dávku napětí a záhad zažijete v další knize nejúspěšnější švédské autorky detektivních žánrů Mari Jungstedtové. Gotlandský komisař Anders Knutas začíná pátrat po pachateli odporného činu – dvě malé dívky objevily v ohradě koně bez hlavy. Komisař Knutas se však s vyšetřováním dostává do slepé uličky, když ze skupiny studentů archeologie zmizí jedna ze studentek.

Elektronická verze:

  

Nechtění – Kristina Ohlssonová

V napínavém detektivním románu Nechtění vyšetřují švédští policisté zmizení malé holčičky na stockholmském hlavním nádraží. Kriminální případ rozkrývá proslulý komisař Alex Recht, kterému pomáhá horlivý kriminalista Peder Rydh a hlavní hrdinka románu, Fredrika Bergmanová, jejímž původním záměrem byla kariéra houslistky. 

Elektronická verze: