Hardware Speciál léto 2015

Mobilní procesory a grafiky
Témata z aktuálního čísla: 
 • Notebookové procesory: převážně Intel
 • 4K s ručením omezeným
 • Test historických procesorů 1995–1999
 • Skylake pro servery
 • Kdo tu chladí nejlépe?


Prohlédněte si celý časopis. Klepněte na stránku a listujte!

NRAM z nanotrubic
Zní to skoro jako pohádka – díky vynálezu Toma Rueckese bychom se mohli zbavit starostí s životností SSD a výrobní cena NRAM navíc nemá vůbec být vysoká.

Paměti HBM v GPU Fiji
Jednou už ty nové Radeony AMD uvést bude muset, a sama americká společnost nás chce asi navnadit náhledem na podrobnosti o HBM přímo ve spojitosti s Radeonem R9 390X.

Intel SSD 750
SSD 750 nebude pro domácí uživatele. Flashový disk v ceně přes 30 000 Kč v sobě však zahrnuje veškerou modernu a kromě vysokého výkonu nabídne i pětiletou záruku a spoustu zabezpečení

Skylake pro servery
Intel svému 14nm procesu věří a v případě Xeonů založených na Skylake bude v jediném pouzdře opravdu masivní počet jader. A není to jediné eso v rukávu.

Jak se vyznat v pamětech
Co znamenají údaje jako 128M×8, 256M×64, 2R×8? Jen málokdo jim skutečně rozumí, mohou však rozhodnout o tom, jestli je daný modul kompatibilní s vaší základní deskou.

Test historických procesorů 1995–1999
Jak si vede Pentium MMX, Pentium II/ III, AMD K6, Cyrix MII nebo Athlon v různých benchmarcích, aplikačních a herních testech? Nezapomněli jsme ani měření spotřeby a v článku najdete i další zajímavosti.

Testy

Herní grafické karty
Duše hráče dříme skoro v každém uživateli počítače, málokdo už ale ví, jakou grafickou kartu nejlépe koupit. S tímto problémem vám pak pomůže náš velký test.

Souboj vodníků
Vodní bloky jsou hlavním kritériem pro návrh výkonného okruhu vodního chlazení. V první testu jsme otestovali tři různorodé zástupce z několika cenových hladin. V této recenzi se podíváme na další dva zajímavé modely. Vyplatí se připlatit si za vlajkovou loď od EKWB, nebo je lepší ušetřit a vzít levnější Alphacool?

Internet ze zásuvky
Powerliny umí protáhnout internet skrz elektrické rozvody v bytě i firmě. Hodí se všude tam, kde nechcete tahat další kabely a Wi-Fi z nějakého důvodu nepřipadá v úvahu. Otestovali jsme pět sad, které můžete zakoupit na našem trhu.

Notebookové procesory: převážně Intel
Vyplatí se koupit Core i7 místo Core i5? Kam výkonově spadají procesory Core M? Jaký je rozdíl mezi virtuálním a skutečným čtyřjádrem, a které procesory jsou které? A co jsou zač čipy od AMD? V mobilních procesorech je občas pořádný zmatek.

Kdo tu chladí nejlépe?
Dnes je to co ventilátor, to jiný rotor. Většina má nějaké své charakteristické, vlastnosti zlepšující prvky. My jsme tedy otestovali a porovnali 14 různých modelů.

4K s ručením omezeným
Pozvolný nástup monitorů s vysokým rozlišením 3 840 × 2 160 px je možné pozorovat i v rámci tohoto testu, kde má svého zástupce NEC. Abyste si však mohli jemné body vychutnat naplno, budete možná muset investovat nejen do nového monitoru, ale i dalšího vybavení.

Grafické čipy v noteboocích
Pokud rádi hrajete hry, je pro vás výkon grafické karty to nejdůležitější, i při jiných činnostech jde ale o zásadní parametr. Posvítíme si na grafiky více i méně herních notebooků za poslední 2–3 roky.

Aby procesor neshořel
Otestovali jsme devět tradičních chladičů procesoru a k tomu dva pasivní modely, které se budou hodit do maximálně tichých sestav. Jak si vedly ve srovnání s běžnými chladiči?

Recenze 

 • Logitech MX Master                                      myš
 • Cherry Evolution Stream MX                          klávesnice
 • Cat S50 odolný                                            smartphone
 • Cherry MX-Board 3.0                                    klávesnice
 • Fractal Design Define S                                 počítačová skříň
 • Asustor AS5002T                                          NAS
 • Tesoro Kuven Devil                                       herní headset
 • Synology DS414, DS415play a DS415+           NASy
Zpět na Hardware Speciál