LoveStory: Milostné vzlety a pády Nataši Gollové

Nataša Gollová byla svého času nejjasnější hvězdou českého filmového nebe. Jenže její sláva trvala jen okamžik – po válce herečka zmizela svým fanouškům z očí. Zničily ji její lásky. Ani jedna nebyla šťastná

Hned několik příběhů ve třetím čísle LoveStory vybízí k zamyšlení nad tím, jak láska, přesněji řečeno štěstí či neštěstí v lásce a kvalita vztahů, které prožíváme, mohou ovlivnit naše životy. K zamyšlení nad tím, jak souvisí naplnění nebo naopak marnost prožitého života se štěstím v lásce. Ne zrovna příliš uklidňující odpověď na tyto otázky dávají třeba osudy Emy Destinnové či Nataši Gollové, o nichž si můžete v tomto vydání přečíst. Dvě krásné, chytré, úspěšné ženy. Jedné tleskala vyprodaná hlediště nejslavnějších operních domů světa, druhou milovaly a dodnes milují tisíce českých filmových diváků. Obě dvě se doslova dotýkaly hvězd a alespoň na první pohled žily život, o němž většina „obyčejných“ žen jen sní.

Jedna však skončila osamělá s rybářským prutem poté, co její poslední manžel rozházel větší část jejího majetku. A druhá jako posmutnělá alkoholička, poznamenaná životem s alkoholikem. Obě prožily velké, ale nenaplněné lásky a žádné z nich nenahradila sláva a kariéra absenci kvalitního partnerského vztahu.

Nataša Golová

Je štěstí v lásce tím jediným receptem na spokojený a plnohodnotně prožitý život? Mnohé lidské osudy svědčí o tom, že s největší pravděpodobností ano. A že je to zároveň druh štěstí, který nijak nesouvisí se slávou a bohatstvím.

Snad proto tak milujeme románové příběhy o lásce, která přes všemožné překážky nakonec dojde naplnění. Jedním z nejslavnějších je příběh Jany Eyrové a její osudové lásky k démonickému Rochesterovi. O několik stránek dál si můžete přečíst o tom, co měla postava Jany společného se spisovatelkou, která tuto krásnou romanci stvořila.

Čtetě aktuální vydání LoveStory 3/2013