Otazníky historie 11/2012 – Nejslavnější pirátky, aneb Amazonky na moři

Otazníky historie 11/2012 – Nejslavnější pirátky, aneb Amazonky na moři
Jaké kousky dokázaly drzé lupičky v sukních? Byl Richard III. opravdu zrůda? Nejen k těmto tématům vás zvou Otazníky historie 11/2012. Chcete-li, stahujte elektronickou verzi již nyní přes čtečku iReader. Klasická tištěná verze vychází 2. listopadu.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

zkouším si tipnout, co o nás budou za sto let biflovat děti ve škole. A co za dvě stě let. Že je to přece jasné? Ale kdeže, stačí si přečíst naše články! Stačilo pár let a z poměrně šikovného a spravedlivého panovníka Richarda III. se stala vraždící zrůda. Ten samý historik, který jej zprvu vychvaloval, mu po změně vládnoucí dynastie připsal nejhorší zločiny.

Patrně ty, které ve skutečnosti spáchal jeho nový chlebodárce. A co by si pomysleli občané Petrohradu, kdyby se k nim donesl po dlouhá léta jediný správný popis (malé) Velké říjnové revoluce. Že v Petrohradě normálně hrála divadla a většinu občanů demonstrace nezajímala? Jenže s takovou verzí na budoucí vítěze nechoďte!

Takže vzhůru do roku 2112: „Poslední pokus, kterým se nevěřící snažili postavit Nejvyššímu, byla komedie s Nobelovou cenou míru pro spolek řečený Evropská unie.“ A o dalších sto let později? „Lidé v ty podzimní dny roku 2012 tančili v ulicích a plakali dojetím. Evropská unie právě získala Nobelovu cenu míru...“ A víte co? Vlastně by mi nevadi- lo, kdyby nás akademici za pár století do učebnic ani nepustili. Nudné, dál!

Dejte se raději do čtení!

Vendula Hrnčířová, šéfredaktorka 

P. S. Další Otazníky historie najdete v trafikách už v pátek 7. prosince.