Otazníky historie SPECIÁL 12/2012 – Mayské proroctví a dalších 33 vizí konce světa

Otazníky historie SPECIÁL 12/2012 – Mayské proroctví a dalších 33 vizí konce světa
Vážení čtenáři. Právě nyní máte možnost otevřít další ze Speciálů Otazníků historie. Tentokrát o konci světa. Speciál najdete u všech dobrých prodejců tisku, ale také ve čtečce iReader.

Já se tedy osobně zdráhám věřit horoskopům či jiným hvězdným poselstvím. Ale někdy to člověku nedá... teď se toho kupříkladu děje mnoho převratného! Dokonce jsme poprvé v redakci změnili již oznámené téma Speciálu. Jenže co se dalo dělat? Tak velké téma se nedá jen tak posunout na jindy.

Elektronická verze:

  

I to mě donutilo zamyslet se nad dokolečka omílaným všemocným nekonečným universem. Podle hypotéz skončil rok Zajíce a nad světem nyní vládne znamení Draka, jehož živoucí energie se dere na povrch všeho dění; to nemusí být jen k dobru.

Bouře Sandy v samém centru New Yorku toho může být příkladem. Začíná vám nervozitou tikat ret? Nebojte. Nic není tak žhavé, jak se zdá. Jeden můj známý tvrdí, že vše to nové a převratné jen směřuje k mystickému zimnímu slunovratu, k 21. prosinci 2012, kdy nenastane konec světa, ale dojde k obrodě a očistění. Prý pak bude třeba znovu definovat vztahy mezi mužem a ženou, zlem a dobrem, tmou i světlem.

Zní to nelehce, ale připadá mi to pravděpodobnější, než že se města propadnou do neznáma a oceány zaplaví zem. Jak si mohu být tak jistá? Nemohu. Zaručím vám jen, že jste právě otevřeli šestý ze Speciálů Otazníků historie, a společně pak můžeme doufat, že není v úspěšné řadě tím posledním...

Vzrušující čtení vám přeje Janka Ryšánek Schmiedtová, editorka Otazníků historie Speciál