Ty nejlepší dubnové detektivky na ExtraReader.cz

Ostrov Antrax
Zaplněné knižní pulty dokazují, že jaro neprobouzí jenom zimou uspanou přírodu, ale i pera spisovatelů. Novinek je spousta, a proto pro vás vybíráme ty nejlepší knihy, které stojí za přečtení právě teď

Nová americká detektivka – Ostrov Antrax

John Corey, detektiv z oddělení vražd newyorské policie, se přestěhuje na Long Island, aby se zotavil ze zranění, které utrpěl ve službě. Místní šerif ho však najme jako poradce při vyšetřování vraždy Toma a Judy Gordonových, biologů pracujících na ostrově Plum Island, kde se nachází výzkumné středisko zvířecích chorob Ministerstva zemědělství. Autorem knihy je Nelson DeMille.

 

Elektronická verze:

  

Psychologický ekothriller – Vytržení 

Terapeutka Gabrielle Foxová zůstala po nehodě na vozíku, ale chce se co možná nejdříve zapojit do normálního života. A v léčebně pro psychicky narušené mladé delikventy je o pracovní síly nouze vždycky. Jednou z Gabrielliných pacientek je i charismatická Bethany Krallová, která ubodala vlastní matku k smrti a myslí si, že dokáže předpovídat přírodní katastrofy. A těch je ve světě postiženém důsledky globálního oteplování víc než dost. Autorkou knihy je Liz Jensenová.

 

Elektronická verze:

  

Světový kriminální bestseller – Šmírák 

Jaký že je Šmírák od Charlotty Linkové? Šmíruje život úplně cizích žen. Identifikuje se s nimi a chce o nich všechno vědět. Jako pozorovatel. Na útěku před svým vlastním bytím, které je plné neúspěchů a odmítání. Jen z dálky, avšak s naprostou oddaností, miluje krásnou Gillian Wardovou. Podílí se na jejím dokonalém životě s pohledným manželem a roztomilou dcerkou. 

 

Elektronická verze:

  

Román poznamenaný válkou – 22 Britania Road

Silvana s osmiletým synkem míří po hrůzných letech živoření a skrývání v lese z válkou zničeného Polska do Anglie, kde už na něčeká její manžel Janusz, který proti Hitlerovi bojoval jako člen polských perutí Královského letectva. Ze všech sil se snaží přichystat své dávno ztracené rodině nový a šťastnější začátek. Ale šestileté odloučení a temná tajemství nedávné minulosti všechny změnila.

Elektronická verze: