Velká kniha Živé historie: Starověký Egypt

Velká kniha Živé historie: Starověký Egypt
Vypravte se s nám na tajuplnou cestu do historie starověkého Egypta a odhalte tajemství faraónů!

V roce 1922 ohromil svět velkolepý objev. Lidé ze všech koutů planety sledovali se zatajeným dechem, jak Howard Carter pomalu odhaloval bohatství nově nalezené Tutanchamonovy hrobky. Svět zasáhla egyptománie. Rituály a víra této vysoce rozvinuté společnosti se znovu dostaly do centra dění. Byl to ten nejzásadnější zlom v egyptologii od nalezení Rosettské desky Napoleonovými muži a jejího rozluštění učenci na začátku 19. století.


Prohlédněte si celý časopis. Klepněte na stránku a listujte!

V tomto vydání magazínu Velká kniha: Starověký Egypt se přesuneme zpátky v čase a projdeme se po nilských březích, abychom zjistili, díky čemu se z této společnosti stala jedna z nejmocnějších starověkých civilizací. Představíme vám některé z nejslavnějších i nechvalně proslulých faraonů, podíváme se na úžas budící pomníky, které byly vztyčeny na jejich počest, a přiblížíme si náboženské principy, které v Egyptě řídily každodenní život. Odhalíte hrůzu nahánějící pohřební rituály, které zajišťovaly bezpečnou cestu do posmrtného života, a dokonce se naučíte číst hieroglyfy, které zdobí dochované chrámy i papyry.

A to vše díky úžasným článkům, ilustracím a fotografiím. Jak se zpívá ve známé písni The Bangles – je čas „chodit jako Egypťan“!

Podívejte se na podrobný obsah vélké knihy!